Typ słodyczy do żucia, nie do łykania

[znalezione na jakimś forum karciankowym]

Jest to karcianka na temat gumy do żucia. Są Karty Gumy (odpowiadające różnym rodzajom i markom gum), Karty Żuchwy (różne ruchy szczęką, zębami – lewo, prawo, zgryz itd.) etc. Celem gry jest przeżucie gumy do końca, najpierw przez wyłożenie odpowiedniej Gumy na stół, a następnie zagrywanie w odpowiedniej kolejności Kart Żuchwy, by guma dała się przeżuć. Gra kończy się wypluciem lub połknięciem. “Flavor text” na kartach gum zazwyczaj opisuje klimat danej gumy, ew. podwórkowo-gówniarskie teksty związane z daną gumą.

Część fanow odwróciła się od gry po wydaniu dodatku “Mroczne moce”, gdzie pojawiły sie “czarne gumy” i inne dziwactwa (bardzo niezbalansowane). Bardzo nie spodobała się też wprowadzona możliwość zadławienia gumą (przez zagranie na przeciwnika odpowiedniej karty Zdarzenia), bo z zasady ta gra nie miała byc agresywna, kazdy żuje swoje.

Są jeszcze fanowskie dodatki, gdzie np. wprowadzono możliwość Odkrztuszenia jako kontry na Zadławienie. Co prawda wtedy gumę trzeba wypluć, nie nadaje się już do żucia i nie można jej dalej żuć, ale Zadławienie nie dochodzi do skutku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s