KKSS: Kącik Konesera Subtelnych Sytuacji, cz. I

Sytuacja jest następująca – jest jakaś impreza. Gospodarz kupuje na nią kokainę i wykłada ją na stół, żeby każdy mógł się poczęstować (ważne – to nie ma być jakaś orgia czy ostre ćpanie, po prostu jest zwykła impreza jak na MIMie czy na MISMaPie, tylko z tą koką). Jest to dla gości trochę szok, ale szczególnie jeden z gości się tym wkurza i zaczyna jechać po gospodarzu. I teraz uwaga, istotne szczegóły:

– gościu NIE jest oburzony (tak jak można być oburzonym, że ktoś na imprezie zrobił tzw. “salezjana”), tylko wkurzony

– uważa ten pomysł z kokainą za głupi, nieodpowiedzialny, niesmaczny itd., ale tu nie ma tego wstrząsu, w szczególności gościu nie wychodzi z imprezy ani nic takiego, nie zrywa stosunków towarzyskich itd.

– jedzie po gospodarzu naprawdę ostro, samemu się na to nakręcając i może trochę przesadzając, ale tu NIE chodzi o ochrzan dla samej przyjemności ochrzanu, tylko gościowi na serio zależy, żeby wytłumaczyć gospodarzowi, co nie jest nie tak z tą kokainą

– konkretne teksty: “Ładnie, robisz doktorat z matematyki, a twoją ambicją życiową jest, żeby ludzie u ciebie na imprezie wciągali kokę!!!” (gość zdaje sobie sprawę, że to nie jest zbyt trafne i trochę przesadza), “W ogóle tego nie przemyślałeś, dla mnie to jest wręcz gówniarskie”

– gość pyta się, ile ta koka kosztowała; okazuje się, że kwota jest niższa niż myślał – robi wyraz twarzy, jakby chciał to skomentować, ale milczy przez chwilę i jedzie dalej z ochrzanem nie wspominając już o cenie (ale jest trochę wkurzony, że kosztowało mnie niż myślał)

– (opcjonalnie) [istotne jest, że to opcjonalne, nie należy do rdzenia sytuacji] gość kilka miesięcy później przyznaje, że trochę przesadził z tym ochrzanem (ale dalej uważa, że ma rację)

Kolejna struktura – strona internetowa dla powalonych ludzi, którzy *kupują* opisy tego typu sytuacji. Na stronie zamieszczone jest kilku-kilkunastozdaniowe streszczenie danej sytuacji/struktury, jak się zapłaci, to przysyłają do domu folderek ze szczegółowym opisem (w takim stylu, jak powyżej o tej kokainie, trochę formalne, bardzo precyzyjne), o co w sytuacji chodzi, a o co nie chodzi, opcjonalne warianty itd. Oczywiście jedną z sytuacji do kupienia na tej stronie jest sytuacja z istnieniem tej strony. Opcjonalny wariant – nie przysyłają folderka, tylko saszetkę z proszkiem, jak rozpuści się go w wodzie, to powstaje musujący płyn, po wypiciu którego masz w głowie wszystkie informacje o danej sytuacji (porąbane, nie?).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s